Sprawozdanie merytoryczne z działalności Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej za okres od 01.01.2013  do 31.12.2013 roku 

  Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej  z siedzibą w Dzierżoniowie przy  ulicy Świdnickiej 38, data wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym- 29 września 2004 roku, numer KRS – 0000217528, o statystycznym numerze identyfikacyjnym w systemie REGON – 891548 067, NIP – 882 19 57 973 w roku 2013,  kontynuowało dotychczasową działalność. Naszym celem było wyzwalanie i wspieranie inicjatyw społecznych zmierzających do wzbogacenia możliwości edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych oraz tworzenia warunków ich pełnego rozwoju intelektualnego, ale z dużym naciskiem na „dorosłych”.

   W roku 2013 zrealizowano pięć projektów, które zostały dofinansowane przez gminę i powiat w ramach Programów współpracy samorządów terytorialnych z organizacjami pozarządowymi w 2013 roku. Były  to niżej wymienione projekty :

  • Mój poeta, mój pisarz
  • Popularyzowanie wiedzy dotyczącej oświaty, wychowania i wartościowego trybu życia wśród mieszkańców Dzierżoniowa w 2013 roku
  • W zdrowym ciele, zdrowy duch  
  • Poznajemy stolice Polski
  • Romans z historią

Projekty były dofinansowane  przez samorząd Powiatu Dzierżoniowskiego i miasta Dzierżoniowa łącznie w kwocie 8 900,00 zł., w tym:

  • Projekt  pt. Mój pisarz, mój poeta” dofinansowany był przez Powiat Dzierżoniowski w kwocie 1 200,00 złotych. Ogólny koszt projektu zamknął się kwotą 3 629,51 zł. Realizowany był w partnerstwie z  Miejsko-Powiatową  Biblioteką Publiczną im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie Rynek 2. Biblioteka użyczała pomieszczeń i gościnnie przyjmowała nas w pierwsze czwartki miesiąca. W projekcie wzięło udział około 480 beneficjentów. Oprócz wykładów, odbyły się trzy spotkania autorskie: z Ryszardem Turkiewiczem, Zbigniewem Niedźwiedzkim, Ryszardem Mierzejewskim. Wykłady  przygotowali i wygłosili: Janina Weretka-Piechowiak, Brygida Martychowiec, Jolanta Maniecka, Beata Hebzda-Sołogub, Barbara Bulerska, Ryszard Mierzejewski.

 Zrealizowane tematy to: „Literatura, którą kocha film”, „Tomasz Mann- noblista”, „Henryk Sienkiewicz – czy tylko pokrzepiciel serc?”, „Proza Adama Lizakowskiego”, „Marek Hłasko- życie i twórczość”, „Filmowe adaptacje utworów Józefa Ignacego Krasickiego”.

<-- powrót do sprawozdań            następna strona 2 -->